Uraga

Hmotnosť 0.25 kg
Veľkosť balenia 250 g, 1000 g, 2500 g
Typ praženia Espresso, Filter

 

€10 €40 od €10
Skladom Skladom Zvoľte variant

Ďalšia káva z našej obľúbenej Etiópie je spracovaná suchou metódou a je pomenovaná podľa spracovateľskej stanice Uraga. Táto úroda pochádza od približne 120-150 malých farmárov, ktorí tu svoju kávu spracovávajú. Kávové čerešne vyrástli v nadmorskej výške približne od 2000 do 2300 metrov nad morom. Vďaka svojmu spracovaniu vyniká výrazným sladkým telom s chuťou po černiciach, plným záverom s tónmi kešu a čokoládovej peny.

Káva bola v spracovateľskej stanici dôkladne triedená as výhodou menšieho počtu nutných pracovných síl spracovaná naturálnou, teda suchou metódou bez použitia vody. Všetok kávový odpad, ktorý vzniká spracovaním je tu odvážaný späť k farmárom aby im poslúžil ako hnojivo pre ďalšie zbery.

Majiteľ stanice Abyiot Boru sa snaží podieľať na miestnom rozvoji ciest a vytvárať nové postupy, ako pomáhať farmárom, od ktorých kávy nakupuje.

Upozornenie z pražiarne: Zrnká pochádzajú z divokých kávovníkov pôvodných lesných odrôd (nazvané všeobecne ako "heirloom"), majú preto viditeľne nerovnomerné sfarbenie. Nejedná sa o defekt, ktorý by mal negatívny vplyv na chuťovú kvalitu kávy.

Kód Kód: 43/250 43/100 Zvoľte variant
Kategória: Filter
Krajina: Etiópia
Farma / washing station: Uraga
Chuťový profil: Černice, kešu, čokoládová pena, vanilka
Odporúčaná príprava: Espresso / filter, alternatívne prípravy
Odroda: Heirloom
Metóda spracovania: Naturálna
Nadmorská výška: 2000 - 2300 m
Oblasť: Guji
Acidita: Stredná acidita
Cuppingové skóre: 86,5
Späť do obchodu