Chemex CM-6A

Chemex CM-6A design dripper je vynález nemeckého chemika Petra J. Schlumbohha. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o ružovú vázu alebo vodnú karafu, ale opak je pravda. Chemex je dizajnová ikona vo svete filtrovanej kávy. Výsledný nápoj, ktorý preteká papierovým filtrom, je jedinečne čistý a dokonale odráža najlepšie vlastnosti kávy.

€48,22
Skladom

Chemex CM-6A je v podstate modifikovaná nádoba Erlenmeyer, doplnená krásnym dreveným korzetom a koženým opaskom. Hlavným materiálom je borosilikátové sklo. Zaujímavosťou v súvislosti s Chemexom je, že vďaka svojmu dizajnu je súčasťou slávneho Múzea dizajnu v New Yorku.

Príprava kávy v Chemexe?

Pán Schlumbohm komentoval Chemex pre časopis Times: "Dokonca aj kompletná rúra môže urobiť vynikajúcu kávu s Chemexom."Príprava filtrovanej kávy je veľmi jednoduchá. Do hornej časti vložíme papierový filter, ktorý vďaka svojmu kužeľovitému tvaru veľmi jednoducho zapadá do priestoru. Filter orinchnite horúcou voda, najlepšie rýchlovarnou kanvicou s dlhou nozzle, ako je naša Brewista (varná kanvica Brewista 1,2 l) alebo Hario Buona. Potom nalejte fresho mletú kávu dovnútra (špeciálnu kávu pre Chemex) a začnite ju v pravidelných intervaloch nalievať kruhovým pohybom.

Metóda prípravy kávy s Chemexom je veľmi podobná kvapkaniu Hario V60. Na rozdiel od V60 má chemex hladké telo, čo znamená mletie kávy o niečo hrubšie ako v prípade vyššie uvedeného kvapkania. Jedná sa o stredne hrubé brúsenie

 

Kód Kód: 61
Meno značky: Chemex
Kategória: Príslušenstvo
Späť do obchodu