Chemex CM-3A

Chemex CM-3A design dripper je vynález nemeckého chemika Petra J. Schlumbohha. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o ružovú vázu alebo vodnú karafu, ale opak je pravdou. Chemex je dizajnová ikona vo svete filtrovanej kávy. Výsledný nápoj, ktorý preteká papierovým filtrom, je jedinečne čistý a dokonale odráža najlepšie vlastnosti kávy.

€43
Skladom

Chemex CM-3A je v podstate modifikovaná nádoba Erlenmeyer, doplnená krásnym dreveným korzetom a koženým opaskom. Hlavným materiálom je borosilikátové sklo. Zaujímavým faktom v súvislosti s Chemexom je skutočnosť, že vďaka svojmu dizajnu je súčasťou slávneho Múzea dizajnu v New Yorku.

Príprava kávy v Chemexe?

Pán Schlumbohm komentoval Chemex pre časopis TIMES: "Dokonca aj kompletná rúra môže urobiť vynikajúcu kávu s Chemexom."

Príprava filtrovanej kávy je veľmi jednoduchá. Do hornej časti vložíme papierový filter, ktorý vďaka svojmu tvaru kužeľa veľmi jednoducho zapadá do priestoru. Filter opláchnite horúcou vodou, najlepšie rýchlovarnou kanvicou s dlhou tryskou, ako je naša Brewista (varná kanvica Brewista 1,2 l) alebo Hario Buona. Potom nalejte čerstvo mletú kávu dovnútra (špeciálnu kávu pre Chemex) a začnite ju v pravidelných intervaloch nalievať kruhovým pohybom.

Metóda prípravy kávy s Chemexom je veľmi podobná kvapkaniu Hario V60. Na rozdiel od V60 má Chemex hladké telo, čo spôsobuje, že je potrebné brúsiť kávu o niečo hrubšie ako v prípade vyššie uvedeného kvapkadla. Jedná sa o stredne hrubé brúsenie.

Kód Kód: 67
Meno značky: Chemex
Kategória: Príslušenstvo
Späť do obchodu