Chemex CM-1GH

Chemex CM-1GH design coffee dripper je vynález nemeckého chemika Petra J. Schlumbohma. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako váza pre kvety alebo karafa vody, ale Chemex je dizajnová ikona vo svete filtrovanej kávy. Výsledný nápoj, ktorý preteká papierovým filtrom, je jedinečne čistý a dokonale odráža všetky najlepšie vlastnosti kávy.

€55
Skladom

Chemex CM-1GH je v podstatě upravená Erlenmeyerova nádoba, doplněná o skleněnou rukojeť. Hlavním materiálem je borosilikátové sklo. Zajímavým faktem ve spojitosti s Chemexem je fakt, že díky svému designu je součástí proslulého muzea designu v New Yorku.

Příprava kávy v Chemexu?

Pan Schlumbohm, okomentoval Chemex pro magazin TIMES slovy: "I úplný trouba dokáže pomocí Chemexu připravit výbornou kávu."

Příprava filtrované kávy je opravdu jednoduchá. Do horní části vložíme papírový filtr, který díky svému kornoutovému tvaru, zapadne do prostoru velmi jednoduše. Filtr propláchneme horkou vodou, nejlépe s konvicí s dlouhou hubicí jako naše Brewista (Brewista rychlovarná konvice 1,2 l) nebo Hario Buona. Následně dovnitř nasypeme čerstvě namletou kávu (výběrová káva pro Chemex) a začneme ji zalévat v pravidelných intervalech krouživým pohybem.

Způsob přípravy kávy pomocí Chemexu je velmi podobný dripperu Hario V60. Na rozdíl od V60 má Chemex hladké tělo, což způsobuje nutnost mletí kávy o trošku hrubší než v případě zmíněného dripperu. Jedná se o středně hrubé mletí.

Kód Kód: 76
Meno značky: Chemex
Kategória: Príslušenstvo
Späť do obchodu